Gaziantep Turumuz

Hadi itiraf edin, bu yazıyı okuduğunuza göre Gaziantep’e aslında yemek yemeğe gidiyorsunuz da iki öğün arasında ne yapsak diye bakınıyorsunuz di mi?
Hadi itiraf edin, bu yazıyı okuduğunuza göre Gaziantep’e aslında yemek yemeğe gidiyorsunuz da iki öğün arasında ne yapsak diye bakınıyorsunuz di mi?
 
Gaziantep’in Anadolu medeniyetinin önemli beşiklerinden biri olduğu su götürmez bir konu. Yine de turistlerin ajandasında Gaziantep’in gezilecek yerleri, yenileceklerin yanında garnitür kalıyor. O yüzden biz de size asla gitmeye zamanınızın kalmayacağı bir turistik yerler listesi çıkarmak istemedik. Kendimizi kandırmayalım, Antep’te birinci öncelik gurme keşifler. Vicdanınıza biraz su serpmek isterseniz, Antep yemeklerini gümletmek UNESCO tescilli kültürel bir faaliyet de olduğundan çok da aylaklık ediyorsunuz sayılmazsınız.
 
İl Kültür Turizm Müdürlüğü gibi Antep’te gezilip görülecek yerleri yazmak yerine, size haftasonunuzu hem en iyi şekilde yiyip içip, hem de kalan zamanınızda en optimum şekilde gezeceğiniz Hatay'dan günübirlik Gaziantep turu planı çıkarmamızın daha yerinde olacağını düşündük. Şimdiden midenize kuvvet!
 
GİTMEDEN ÖNCE
 Yanınıza Alın
– Buraya gelen her gurme tur günde 5-6 öğün yiyor. Çok yemeğe hazır olun.  Hazım sıkıntısı olanlar mide ilaçlarını unutmasın.
– Gaziantep’e gelmeden rejim yapmak epey popüler bir uygulama.
– Müzekartınızı yanınıza alın.
 
Dersinize Çalışın
Zaten biz bu gezi programına bunları yemeden gitmeyin dediğimiz yerleri entegre ettik ama aslında Gaziantep’i 1 ayda ye ye bitiremezsiniz. 🙂 Bir sürü meşhur yemek ve usta var.Diğer Turlarımız

Mardin Turumuz

Kapadokya Turumuz

Doğanın toprağı bir sanat eseri gibi işlediği, büyüleyici bir dünya... Tarihin ve doğanın binlerce yıl uyum içerisinde ve iç içe var olduğu; tarihin, toprak dokusunun her metrekaresinde kendini hissettirdiği çok özel bir yer…

Ankara Turumuz

Ankara, ülkemizin en canlı şehirlerinden biri. Şehrin enerjik yapısı ve dinamik hayatı, Ankara’yı 24 saat boyunca yaşayan şehirlerden birine dönüştürmüş.

Maraş Yedikuyular

Türkiye yeni bir kış turizmi merkezi kazandı. Hatay'a yakın olmasından dolayı zamanı olmayan ve gezmek isteyenlerin tercihi Yedikuyular Kayak Merkezidir.

Mersin Turumuz

Mersin diğer adıyla “İçel “ 2018 yılı itibariyle Türkiye’nin en kalabalık 10. Şehirleri arasında yerini almaktadır. Mersin 1.773.852 nüfuslu büyük bir ildir. Mersin Akdeniz’in güneyinde bulunan bir liman kenti olarak bilinir.
Whatsapp'tan Mesaj Gönder Tıkla Ara