Güney Ege Turu

Rüya gibi sahiller, ıssız koylar ve sanki sadece size aitmiş hissiyatı uyandıran eşsiz mekanlar… Tüm bunlar Güney Ege'nin sahip olduğu detaylardan sadece birkaçı.
Bir Rüyayı Gerçeğe Dönüştüren 10 Güney Ege Rotası
Rüya gibi sahiller, ıssız koylar ve sanki sadece size aitmiş hissiyatı uyandıran eşsiz mekanlar… Tüm bunlar Güney Ege'nin sahip olduğu detaylardan sadece birkaçı. Yaz mevsimi gelip çattı mı, aklımızı kurcalayan tüm rotaların neredeyse buralardan olması bir tesadüf olamaz diye düşünüyoruz. Harika bir Ege turu düşünüyorsanız mesela, işe önce Güney Ege'nin henüz az kişi tarafından bilinen rotalarından başlayabilirsiniz. Yol güzergahını da buna göre çizdik zaten. Güney Ege sahillerinin en spesifik rotalarında, en azından bir rüyanız gerçeğe dönüşsün istedik.
1 – Dalyanköy
Herkes Çeşme'yi bilir, ancak Dalyanköy'ü kaçınız biliyor? Tahminimizce çok fazla kişi değil. Oldukça normal, zira Dalyanköy daha sakin bir bölge. Dalyanköy, Çeşme'de denizi en berrak ve en soğuk olan bölgelerden biri. Hatta bir an kendinizi Kuzey Ege'de hissedebilirsiniz, o denli soğuk bir suya sahip Dalyanköy. Efsaneleri, antik kalıntıları ile Dalyanköy, Çeşme'nin en huzurlu köşesi olma özelliği taşıyor.
2 – Akbük
Diğer beldeler kadar olmasa da, yaz aylarında Akbük'ün de bir hayli tatilci ağırladığını söyleyebiliriz. Aydın'ın Didim ilçesine bağlı bir belde olan Akbük'ün en dikkat çekici özelliği upuzun ve kesintisiz kumsalı. Masmavi denizi, yemyeşil doğası ve tarihi zenginlikleri ile Akbük, Güney Ege taraflarına yolu düşenlere sessiz, sakin, huzurlu ve doğayla iç içe bir tatil yapma imkanı sunuyor.
3 – Ovabükü
Ovabükü, Güney Ege sahillerinin olağanüstü güzelliklerinden biri. Datça aşıkları Ovabükü için hep şunu söyler durur; "burada bir yaz biter, başka bir yaz başlar". Haklılar da. Ovabükü'nde şubat ayının sonunda başlar badem ağaçları çiçek açmaya. Datça Yarımadası'nın gizli kalmış 3 koyundan biri olan Ovabükü, bir rüyanın gerçeğe dönüşmesinden ziyade, rüya gibi bir yer aslında.
4 – Palamutbükü
Palamutbükü, Datça Yarımadası'nın en ünlü plajlarından biri aslında. Çünkü gerçek anlamda mavi sevenler için Palamutbükü vazgeçilmez bir nokta. Badem ağaçlarıyla koyun bütünleştiği manzara kesinlikle görülmeye değer. Datça'nın en doğal bölgelerinden biri olan Palamutbükü, artık pek çok kişinin uğrak noktası olsa da, sessizliğinden ve huzurundan hiçbir şey kaybetmemiş.
5 – Kızkumu
Doğal güzellikleri ve dilden dile dolaşan efsaneleriyle Kızkumu, yeryüzü cennetinden farksız desek yeridir. Marmaris'in Orhaniye beldesinde yer alan Kızkumu, aslında doğal bir oluşum. Denizin ortasında, kırmızı bir kum yolundan oluşan Kızkumu'nun dünyada bir eşi benzeri daha yok. Eğer bir Güney Ege rotası yapmaya hazırlanıyorsanız, Kızkumu kesinlikle o rotalar içerisinde yer almalı. Kızkumu, Marmaris otel seçeneği açısından oldukça zengin bir yer, aradığınız oteli en uygun fiyatlarla Neredekal.com'da bulabilirsiniz.
Diğer Turlarımız

Doğu Karadeniz Turumuz

Yayla sezonu haricinde bulunan çok çok uygun uçak biletleri sayesinde Doğu Karadeniz turu yapılabileceğini, yeşilin onlarca tonu içinde hayal gibi gelen bir gerçeklik içinde en güzel şekilde öğrendik.

Eskişehir/Ankara Turu

Eskişehir gezilecek yerler konusunda sahip olduğu zengin seçenekler ile son yıllarda ülkemizin en popüler şehirlerin bir tanesi haline gelmiş durumda.

Çanakkale Turu

Tarihin o güne kadar gördüğü en kapsamlı çatışmalarını barındıran Birinci Dünya Savaşı içerisinde önemli bir yer tutan Çanakkale savaşlarıdır. Bu savaşlar Türk’ün sayısız zafer, şan ve şerefle dolu tarihinin en parlak sayfasıdır. Geri dönmeyeceklerini bildikleri halde gittiler coşkuyla ölüme...

Kuzey Ege Turu

Akvaryum Koyu, Maden adası, Ortunç Koyu'nda yüzmeye ve denize doyacaksınız

İstanbul Adalar Turu

Ülkemizde gidilip görülmesi gereken pek çok yer var ancak bunların pek azı biliniyor ve popüler oluyor; başlıcası ise hiç şüphe yok ki Adalar bölgesinden oluşuyor. Neredeyse her yanı sonsuz mavilikle sarılı Türkiye’nin gezilip görülecek, masalsı bir deneyim yaşatacak adalarından haberdar değilseniz; Hatay'dan Murat Et Turizm sizler için gidip görmeniz gereken muhteşem Adalar bölgesini kaleme alacak ve bir gezi rehberi oluşturacak.

Mardin Turumuz

Mardin ve Midyat, Türkiye'deki diğer popüler destinasyonlardan farklı olarak, sahip olduğu derin kültürel ve tarihi mirası ile kumlu plajlardan ve sahil beldelerinden uzaklaşarak farklı bir doku keşfetmek isteyen ziyaretçileri kendine çekiyor.

Erciyes Kayak Turları

Belirlenen hareket noktasında ve saatte siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Gerekli molalar ve araç içerisinde verdiğimiz kahvaltı ve sıcak soğuk ikramlar eşliğinde Erciyes Kayak Merkezine varıyoruz. Rehberimizin yapmış olduğu bilgilendirmenin ardından kayak ekipmanlarımızı alıp kayak keyfine başlayabiliriz.

Batı Karadeniz Turu

Murat Et Turizm’in güvenilir hizmet ve kalite anlayışına uygun olarak, hiç bir fedakârlıktan ve masraftan kaçınmadan Türkiye’nin en dolu Karadeniz programına sahip kültür turudur.
Whatsapp'tan Mesaj Gönder Tıkla Ara